R4Y5I12205000K
Part Number:
R4Y5I12205000K
Description:
CAP FILM 500VAC Y1 2200PF RADIAL
In Stock:
691
Capacitance :
2200 pF
Height - Seated (Max) :
0.476" (12.10mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
3000V (3kV)