FFVS6C0656K--
Part Number:
FFVS6C0656K--
Description:
CAP FILM 65UF 10% 900VDC RADIAL
In Stock:
16
Capacitance :
65 µF
Height - Seated (Max) :
2.047" (52.00mm)
Lead Spacing :
1.772" (45.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
3.327" Dia (84.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
900V