C44PPGR5470RASK
Part Number:
C44PPGR5470RASK
Description:
CAP FILM 47UF 10% 1.28KVDC RAD
In Stock:
20
Capacitance :
47 µF
Height - Seated (Max) :
7.835" (199.00mm)
Lead Spacing :
1.102" (28.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.559" Dia (65.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
550V
Voltage Rating - DC :
1280V (1.28kV)