B32361A2806J050
Part Number:
B32361A2806J050
Description:
CAP FILM 80UF 5% 250VAC RADIAL
In Stock:
50
Capacitance :
80 µF
Height - Seated (Max) :
3.228" (82.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.500" Dia (63.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V