EZP-Q33206MTA
Part Number:
EZP-Q33206MTA
Description:
CAP FILM 20UF 5% 330VAC RADIAL
In Stock:
96
Capacitance :
20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.9 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.303" (58.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.614" L x 1.693" W (41.00mm x 43.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V