B32320I0706K000
Part Number:
B32320I0706K000
Description:
70MFD 1100V PP 50X95 PBT 5 PIN
In Stock:
99
Applications :
General Purpose
Capacitance :
70 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.7 mOhms
Features :
Long Life
Height - Seated (Max) :
3.740" (95.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - 5 Lead
Size / Dimension :
1.969" Dia (50.00mm)
Termination :
Solder Lug
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)