EZP-Q38156LTA
Part Number:
EZP-Q38156LTA
Description:
CAP FILM 15UF 5% 380VAC RADIAL
In Stock:
89
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.1 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.283" (58.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.673" L x 1.496" W (42.50mm x 38.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
380V