C4AQPBW5250M3NJ
Part Number:
C4AQPBW5250M3NJ
Description:
CAP FILM 25UF 5% 1.2KVDC RADIAL
In Stock:
59
Capacitance :
25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.1 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.980" (50.30mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)