BLH306K701B104
Part Number:
BLH306K701B104
DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200
In Stock:
70
Capacitance :
30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.8 mOhms
Features :
85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Height - Seated (Max) :
1.772" (45.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.673" L x 1.181" W (42.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V