EZP-Q33186MTA
Part Number:
EZP-Q33186MTA
Description:
CAP FILM 18UF 5% 330VAC RADIAL
In Stock:
92
Capacitance :
18 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8.4 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.028" (51.50mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V