EZP-Q33146LTA
Part Number:
EZP-Q33146LTA
Description:
CAP FILM 14UF 5% 330VAC RADIAL
In Stock:
95
Capacitance :
14 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.1 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.988" (50.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.673" L x 1.398" W (42.50mm x 35.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V