930C1W1P5K-F
Part Number:
930C1W1P5K-F
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC AXIAL
In Stock:
100
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
70V
Voltage Rating - DC :
100V