BLH226K701B094
Part Number:
BLH226K701B094
Description:
DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200
In Stock:
98
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.5 mOhms
Features :
85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Height - Seated (Max) :
1.732" (44.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.673" L x 0.945" W (42.50mm x 24.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V