EZP-V1B106MTB
Part Number:
EZP-V1B106MTB
Description:
CAP FILM 10UF 10% 1100V RADIAL
In Stock:
100
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12.7 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.752" (44.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.634" L x 0.925" W (41.50mm x 23.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)