EZP-Q33106MTA
Part Number:
EZP-Q33106MTA
Description:
CAP FILM 10UF 5% 330VAC RADIAL
In Stock:
97
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10.9 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.008" (51.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.614" L x 1.181" W (41.00mm x 30.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V