C4AF9BW5220F3MK
Part Number:
C4AF9BW5220F3MK
Description:
FILM CAP AC, 22 UF, 10%, 310 VAC
In Stock:
27
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.2 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.783" (45.30mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V
Voltage Rating - DC :
620V