C4AF9BW5200F3OK
Part Number:
C4AF9BW5200F3OK
Description:
FILM CAP AC, 20 UF, 10%,310 VAC
In Stock:
30
Capacitance :
20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.7 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.780" (45.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V
Voltage Rating - DC :
620V