ECQ-UAAF685TA
Part Number:
ECQ-UAAF685TA
Description:
CAP FILM 6.8UF 10% 275VAC RADIAL
In Stock:
45
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
6.8 µF
Height - Seated (Max) :
1.496" (38.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
AEC-Q200, X2
Size / Dimension :
1.614" L x 0.906" W (41.00mm x 23.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
275V