C4AF1BW5220F3LK
Part Number:
C4AF1BW5220F3LK
Description:
FILM CAP AC, 22 UF, 10%, 250 VAC
In Stock:
58
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.7 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.465" (37.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
500V