WMF4P22K-F
Part Number:
WMF4P22K-F
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC AXIAL
In Stock:
57
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.594" Dia x 1.374" L (15.10mm x 34.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V