BLH106K801A082
Part Number:
BLH106K801A082
DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200
In Stock:
66
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9.5 mOhms
Features :
85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Height - Seated (Max) :
1.488" (37.80mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V