F340X144748MKP2T0
Part Number:
F340X144748MKP2T0
Description:
CAP FILM 0.47UF 20% 800VDC RAD
In Stock:
89
Capacitance :
0.47 µF
Features :
85C/85% Humidity
Height - Seated (Max) :
1.012" (25.70mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
480V, 530V
Voltage Rating - DC :
800V