ECW-F4185HL
Part Number:
ECW-F4185HL
Description:
CAP FILM 1.8UF 3% 400VDC RADIAL
In Stock:
818
Capacitance :
1.8 µF
Height - Seated (Max) :
0.933" (23.70mm)
Lead Spacing :
0.984" (25.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.102" L x 0.598" W (28.00mm x 15.20mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
400V