225P33394XD3
Part Number:
225P33394XD3
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD
In Stock:
267
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.650" (16.50mm)
Lead Spacing :
0.374" (9.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.799" L x 0.339" W (20.30mm x 8.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V