DPPM10S22K-F
Part Number:
DPPM10S22K-F
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 1KVDC RAD
In Stock:
837
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing :
1.043" (26.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.220" L x 0.433" W (31.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
450V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)