ECW-F6824HL
Part Number:
ECW-F6824HL
Description:
CAP FILM 0.82UF 3% 630VDC RADIAL
In Stock:
478
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
0.984" (25.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.102" L x 0.547" W (28.00mm x 13.90mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
223V
Voltage Rating - DC :
630V