ECW-H16393JV
Part Number:
ECW-H16393JV
Description:
CAP FILM 0.039UF 5% 1.6KVDC RAD
In Stock:
170
Capacitance :
0.039 µF
Height - Seated (Max) :
0.925" (23.50mm)
Lead Spacing :
0.984" (25.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.102" L x 0.531" W (28.00mm x 13.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
424V
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)