ECW-H16273JV
Part Number:
ECW-H16273JV
Description:
CAP FILM 0.027UF 5% 1.6KVDC RAD
In Stock:
199
Capacitance :
0.027 µF
Height - Seated (Max) :
0.827" (21.00mm)
Lead Spacing :
0.984" (25.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.102" L x 0.413" W (28.00mm x 10.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
424V
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)