ECW-F4824HL
Part Number:
ECW-F4824HL
Description:
CAP FILM 0.82UF 3% 400VDC RADIAL
In Stock:
35
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.465" W (23.00mm x 11.80mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
400V