ECW-F4824JB
Part Number:
ECW-F4824JB
Description:
CAP FILM 0.82UF 5% 400VDC RADIAL
In Stock:
48
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
0.984" (25.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.102" L x 0.551" W (28.00mm x 14.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V