ECW-H16223JV
Part Number:
ECW-H16223JV
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 1.6KVDC RAD
In Stock:
198
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Lead Spacing :
0.984" (25.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.102" L x 0.374" W (28.00mm x 9.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
424V
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)