ECW-FG70225K
Part Number:
ECW-FG70225K
Description:
CAP FILM 2.2UF 700VDC RADIAL
In Stock:
400
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.984" (25.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.472" W (31.50mm x 12.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V