ECW-F6914HL
Part Number:
ECW-F6914HL
Description:
CAP FILM 0.91UF 3% 630VDC RADIAL
In Stock:
820
Capacitance :
0.91 µF
Height - Seated (Max) :
0.894" (22.71mm)
Lead Spacing :
0.984" (25.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.102" L x 0.575" W (28.00mm x 14.60mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
223V
Voltage Rating - DC :
630V