ECW-F4434HL
Part Number:
ECW-F4434HL
Description:
CAP FILM 0.43UF 3% 400VDC RADIAL
In Stock:
203
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.43 µF
Height - Seated (Max) :
0.673" (17.10mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.421" W (18.00mm x 10.70mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
400V