ECW-H6274HC
Part Number:
ECW-H6274HC
Description:
CAP FILM 0.27UF 3% 630VDC RADIAL
In Stock:
662
Capacitance :
0.27 µF
Height - Seated (Max) :
0.803" (20.40mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.815" L x 0.551" W (20.70mm x 14.00mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
223V
Voltage Rating - DC :
630V