ECQ-UAAF225S1
Part Number:
ECQ-UAAF225S1
Description:
CAP FILM 2.2UF 20% 275VAC RAD
In Stock:
346
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.984" (25.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
AEC-Q200, X2
Size / Dimension :
1.220" L x 0.571" W (31.00mm x 14.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
275V