ECW-FE2W475PD
Part Number:
ECW-FE2W475PD
Description:
CAP FILM 4.7UF 5% 450VDC RADIAL
In Stock:
250
Capacitance :
4.7 µF
Height - Seated (Max) :
1.024" (26.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.220" L x 0.610" W (31.00mm x 15.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
84V
Voltage Rating - DC :
450V