DME4P22K-F
Part Number:
DME4P22K-F
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD
In Stock:
617
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.728" L x 0.256" W (18.50mm x 6.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V