ECW-FG70155K
Part Number:
ECW-FG70155K
Description:
CAP FILM 1.5UF 700VDC RADIAL
In Stock:
289
Capacitance :
1.5 µF
Height - Seated (Max) :
0.846" (21.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.413" W (31.50mm x 10.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V