ECQ-E1395KF
Part Number:
ECQ-E1395KF
Description:
CAP FILM 3.9UF 10% 100VDC RADIAL
In Stock:
857
Capacitance :
3.9 µF
Height - Seated (Max) :
0.685" (17.40mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V