ECW-F4683JB
Part Number:
ECW-F4683JB
Description:
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD
In Stock:
265
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.256" W (18.00mm x 6.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V