ECW-F4184JB
Part Number:
ECW-F4184JB
Description:
CAP FILM 0.18UF 5% 400VDC RADIAL
In Stock:
437
Capacitance :
0.18 µF
Height - Seated (Max) :
0.709" (18.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.374" W (18.00mm x 9.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V