ECW-F4114JL
Part Number:
ECW-F4114JL
Description:
CAP FILM 0.11UF 5% 400VDC RADIAL
In Stock:
256
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.11 µF
Height - Seated (Max) :
0.504" (12.80mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.610" L x 0.268" W (15.50mm x 6.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
400V