ECW-H12153JV
Part Number:
ECW-H12153JV
Description:
CAP FILM 0.015UF 5% 1.25KVDC RAD
In Stock:
455
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.374" W (18.00mm x 9.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
354V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)