ECW-F4393JL
Part Number:
ECW-F4393JL
Description:
CAP FILM 0.039UF 5% 400VDC RAD
In Stock:
191
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.039 µF
Height - Seated (Max) :
0.398" (10.10mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.228" W (12.50mm x 5.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
400V