ECW-FG2J105QA
Part Number:
ECW-FG2J105QA
Description:
CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL
In Stock:
198
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.063" L x 0.413" W (27.00mm x 10.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
630V