ECW-FE2J155QD
Part Number:
ECW-FE2J155QD
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC RADIAL
In Stock:
400
Capacitance :
1.5 µF
Height - Seated (Max) :
0.846" (21.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.220" L x 0.433" W (31.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
630V