ECQ-UAAV394S1
Part Number:
ECQ-UAAV394S1
Description:
CAP FILM 0.39UF 20% 310VAC RAD
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.807" (20.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
AEC-Q200, X2
Size / Dimension :
0.728" L x 0.433" W (18.50mm x 11.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
310V