ECW-FE2W155P8
Part Number:
ECW-FE2W155P8
Description:
CAP FILM 1.5UF 5% 450VDC RADIAL
In Stock:
501
Capacitance :
1.5 µF
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.220" L x 0.354" W (31.00mm x 9.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
84V
Voltage Rating - DC :
450V