ECQ-E6683JF
Part Number:
ECQ-E6683JF
Description:
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.728" L x 0.228" W (18.50mm x 5.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V